Με πέντε αθλήτριες του ΑΟΜ η Εθνική Νεανίδων στη Ρουμανία

Δημιουργήθηκε στις 10/08/2022 - 11:49
ethniki aom romania

Στην πόλη Μιοβένι της Ρουμανίας βρίσκεται η αποστολή της Εθνικής Νεανίδων (K19) που από σήμερα (Τετάρτη 10/8) ξεκινά τους αγώνες της στο Βαλκανικό πρωτάθλημα, με πέντε αθλήτριες του ΑΟΜ Revoil να πλαισιώνουν την γαλανόλευκη και να μας κάνουν υπερήφανους!

Πρόκειται για την Κατερίνα Αλλαγιάννη, την Έρικα Γράβαρη, Βάλλια Ευαγγελίου, την Κατερίνα Κορρέ και την Ιωάννα Σπανάκη!

Ευχόμαστε σε όλα τα κορίτσια και στους προπονητές τους κάθε επιτυχία και βεβαίως να επιστρέψουν υγιείς και γεμάτες πολύτιμες εμπειρίες!

Για το Γραφείο Τύπου

 

Οι μεταδόσεις των παιχνιδιών θα γίνονται σε LiveStreaming σε αυτόν τον σύνδεσμο:

https://www.facebook.com/csdaciamioveni

 

ethniki balkans

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, που στα τέλη του μήνα θα αγωνιστεί στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, βρίσκεται στον Α' όμιλο μαζί με τα Σκόπια (αντίπαλος μας στην πρεμιέρα και οικοδέσποινα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος) και Σέρβια ενώ ο ομοσπονδιακός τεχνικός Ανέστης Γιαννακόπουλος και οι συνεργάτες του Δημήτρης Σολκίδης, Σταύρος Βίτσιος επέλεξαν τις εξής αθλήτριες:

Αλλαγιάννη Αικατερίνη, Αγγελοπούλου Γεωργία Λούλα, Δημητρακάκου Αργυρώ, Γράβαρη ΄Ερρικα Πελαγία, Καμπούρη Αικατερίνη Σταυρούλα, Μεροδουλάκη Αλεξάνδρα, Παπαδοπούλου Ελένη, Σπανάκη Ιωάννα, Συριστατίδη Αγγελική, Τάνη Ευαγγελία, Ζαφειρίου Παρασκευή, Κορρέ Αικατερίνη, Ευαγγελίου Βασιλική-Γεωργία, Κομίνη Σπυριδούλα-Ελένη.

Την αποστολή συνοδεύουν ο φυσιοθεραπευτής, Αλέξανδρος Κιτσάκης και ο στατιστικολόγος,Ιπποκράτης Δήμητσας.

Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα των αγώνων:

Α' όμιλος: Βουλγαρία, Κόσοβο, Ρουμανία, Τουρκία

Β' όμιλος: Ελλάδα, Βόρεια Μακεδονία, Σερβία

Τετάρτη 10/8

15:00, Βουλγαρία-Τουρκία 17:30, Ρουμανία-Κόσοβο 20:00, Ελλάδα-Βόρεια Μακεδονία

Πέμπτη 11/8

15:00, Κόσοβο-Τουρκία  17:30, Ρουμανία-Βουλγαρία  20:00, Βόρεια Μακεδονία-Σερβία 

Παρασκευή 12/8

15:00, Κόσοβο-Βουλγαρία 17:30, Τουρκία-Ρουμανία  20:00, Ελλάδα-Σερβία

Σάββατο 13/8

Αγώνες κατάταξης 15:00, 4ος Α' ομίλου-3ος Β' ομίλου

Ημιτελικά 17:30

1ος Α' ομίλου-2ος Β' ομίλου 20:00, 1ος Β' ομίλου-2ος Α' ομίλου

Κυριακή 14/8

Αγώνας για τις θέσεις 5-6 10:00, Νικητής 4ος Α' ομίλου-3ος Β' ομίλου-3ος Α' ομίλου

12:30, Αγώνας για θέσεις 3-4

15:00, Τελικός