Αναπτυξιακά Τμήματα: Με το δεξί οι Νεάνιδες στον Β' γύρο

Δημιουργήθηκε στις 06/12/2021 - 13:57
logo aom

Με νίκη ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στον Β΄ γύρο του πρωταθλήματος της ΕΣΠΑΑΑ οι Νεάνιδες (Κ20) του ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil, επικρατώντας εντός έδρας του ΑΣΠΕ "Θέτις" με 3-0 σετ (25-14 25-19 26-24). Η ομάδα της Έλενας Κανελλοπούλου, αντιμετωπίζει την επόμενη εβδομάδα (Κυριακή, 12/12, 15:00) εκτός έδρας την ομάδα του ΑΟ Νέοι Βύρωνος.

Ήττα για Κορασίδες 3

Την ήττα στην έδρα του ΑΟ Νέοι Βύρωνος γνώρισε την Κυριακή (5/12) η ομάδα Κ18-3 του ΑΟΜ Revoil, με 3-1 σετ (23-25, 25-17, 25-20, 25-18), για την 2η αγωνιστική του Α' γκρουπ (θέσεις 1-8) στην Β' φάση του πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ18 εκτός Συναγωνισμού 3 της ΕΣΠΑΑΑ. Επόμενος αντίπαλος για τις Κορασίδες 3, ο ΑΣΠΕ "Θέτις" την Κυριακή 12/12 στις 20:00.

***Υπενθυμίζεται πως η ομάδα Κ18 (Κορασίδες) του ΑΟΜ Revoil τερμάτισε 5η στον Η' όμιλο της Α' φάσης του πρωταθλήματος της ΕΣΠΑΑΑ και πλέον, θα αγωνιστεί στην Β' φάση, στο Γ΄ Γκρουπ για τις θέσεις 33-40. Οι αγώνες της Β' φάσης ξεκινούν το Σάββατο 11/12/21 και πρώτος αντίπαλος θα είναι ο ΑΟ Νήαρ Ήστ στο Μαρκόπουλο.